HM

Visą mėnesį iš mano akiračio (tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme) neišėjo “Range Rover”. Ir ne visų krūtuolių lietuvių mėgiamas “Range Rover Sport” (kuris tik visai nesenai gavo deramą interjerą), o didysis, tikrasis “reindžeris” – “Range Rover”.

"Aš nemirtingas"

Mėnuo – netrumpas laiko tarpas ir pats nesuprantu kodėl apie jį iki šiol neparašiau, nes juk automobilis, sutikit, įspūdingas. Nors dėl ko neparašiau žinau. Niekaip negaliu iškristalizuoti savo nuomonės apie šį daiktą ir tai mane jau ima nervinti. Juk šiaip žinau apie jį, kaip ir apie visą “Land Rover” istoriją, nemažai, ir apie visus “LR” modelius turiu aiškią nuomonę, na pvz.:

“Freelander” – iš nevykelio po truputį virsta pusėtinu, tačiau toliau progresuoti bus sunku, nes koją kiša neadekvati kaina – dėl to “frylas” ir lieka mėgiamas tik britų, o likusioje Europoje stipriai gauna į kaulus nuo visokių “X-Trail”, “CR-V”, “RAV4” ar “Tiguan”.

“Defender” – be kompromisų ir be konkurencijos. Absoliučiai archaiškas (na taip, 2007 m. modernizacija tą 1950 m. dvasią interjere beveik sunaikino), tačiau aš jį tiesiog dievinu. Sakyčiau, tai paskutinis tikras visureigis – paprastas, patikimas, pravažus ir, svarbiausia, neprigrūstas visokių nereikalingų gadžetų. O be to, labai gražus (techniniu grožiu su juo lyginasi nebent amerikietiškas WW2 “Vilis”). Patalpinu ir savo straipsnį publikuotą  “Istorijose”, tik jis negalutinės redakcijos tai iš anksto atsiprašau už gramatines ir stiliaus klaidas (nors ir išėjo turbūt neidealus…).

“Discovery 4” – įrodymas, kad norint didelio, komfortiško visureigio galima rinktis ne vien tik iš “Toyota Land Cruiser”. Su atnaujintu interjeru jis tikrai geras, o vidine erdvė žavi – septyniese čia galima susėsti be problemų. O kur dar fantastiškas naujas 3.0 245AG dyzelis (juokas juokais, bet nuo to laiko kai indai perėmė “LR ir “JAG” permainos tik teigiamos, o ir pardavimai sparčiai didėja).

“Range Rover Sport” – vienas geresnių penis enlargement pasiūlymų, kitas gal “X6”?.

“Range Rover Evoque” – aprašytas čia.

Tikroji "Range" vieta, nepaisant prabangos, yra čia

O va štai ties flagmanu “Range Rover” ir sustoju… Galiu parašyti koks nuostabus jo pravažumas (įdomu ar tikrai jo tokio reikia automobiliui už 400.000,- Lt, negi su juo važiuosi į medžioklę?) Arba, kad tai, kaip deklaruoja gamintojas “prabangiausias visureigis pasaulyje”. Sutinku, galbūt prabangiausias su tokiu pravažumu, tačiau su mažesnėmis bekelės galimybėmis panašiai prabangių yra, na kad ir kokie “Audi Q7 V12 TDI” ar “Merc GL 550”. Čia specialiai nepaminėjau kiborgo “G”. Jis netgi labiau unikalus negu “Range Rover”, tačiau jis vertas atskiro įrašo, taigi jį kol kas palikim ramybėj.

1970 m. "Range" vidus - praktiškas ir netgi šiek tiek prabangus

Žvelgiant iš laiko perspektyvos “Range Rover” istorija graži. Nesenai markei sukako 40 metų ir gamintojas tikrai turėjo kuo pasidžiaugti. Pirmasis 1970 m. “Range Rover” tapo tikra ikona. Jo dizainu vėliau gerėjosi daugelis, o įvairūs muziejai ar parodos netgi atrinkdavo jį kaip etaloninį XXa. pramoninio dizaino pavyzdį (pvz. buvo eksponuojamas Luvre). Paskirtis jo irgi buvo aiški, “Defender” (na tada jis dar vadinosi tik “Land Rover”) buvo primityvus ir dėl to labiausiai tiko tik ūkininkams, o “Range” jau turėjo kažką panašaus į interjerą ir rimtą 3.5 V8 po kapotu (tas variklis legendinis, apie jį reiks kažkada parašyti). Na, grubiai (labai grubiai!) tariant, “Range” buvo pagerinta “Defender” versija – lygiai tiek pat praktiška, tik patogesnė ir su varikliu. Aštuntajame, devintajame dešimtmečiuose toks derinys buvo labai geidžiamas ir automobilis ant konvejerio išgyveno neįtikėtinus 25 metus. Aišku, per tuos metus stipriai ir patobulėjo – gavo automatą, ABS, traukos kontrolę, oro pakabą, kitus dalykus ir ribotą “Vogue” versiją. Šis, originalusis, “RR” oldtimer rinkoje labai vertinamas ir kainų mobile.de geriau nė nežiūrėti, į mano temą padorūs egzemplioriai netelpa nei per kur… Antros serijos “Range Rover” (kodas “P38A”) buvo logiška tąsa tik dar labiau orientuota į prabangą ir tuo metu modelis konkurentų praktiškai neturėjo (“BMW”, 1994 m. nupirkę “Rover”, atseit labai stipriai mokėsi kaip gaminti SUV, kol išleido “X5”).

2011 m. - nu niekas nepasakys kad blogai

O ape trečiąjį (dabartinį), einantį nuo 2002 m., aš dabar ir bandau parašyti. Šiaip su juo viskas OK. Ir technologiškai jis pažangus (čia švelniai tariant – iš tikrųjų prifarširuotas tiek, kad sunku įsivaizduoti, tiesiog kibertroninis tankas). Ir “Range” dizaino tradicijos dar šiek tiek jaučiasi, bet kaip, po galais, man jį apibūdinti? Ieškodamas tinkamų išsireiškimų netgi pradedu kabinėtis prie limituotos (tik 700 vnt.) keturiasdešimtmečio proga išleistos “Autobiography Black 40th” serijos – priekis man primena “Freelander”, o galiniai žibintai kinietiškus gaminius. Ratlankiai ne į temą, o speciali raudona oda per mažai raudona…

Kibertroninio tanko distancinis pultas

Ir staiga. Eureka! (nors Archimedas, atseit, taip nesakė – įdomu kas ir kaip patikrino?). Taigi čia Her Majesty! Juk, šiaip, ji kaip ir būtų nereikalinga, bet tokios tradicijos. Ji yra stabilumo, tęstinumo garantas. Ji kilni, tauri ir ją visi myli. Na ir, savaime aišku, kad ji priklauso aukštuomenei. Ji tiesiog turi būti. Tas pats ir su “Range Rover”.

O čia linkų rinkinukas apie tai kaip karalienė nelegaliais numeriais papuoštu “Range Rover” važinėjosi Lietuvoje, ir kaip tas “Range Rover” buvo parduotas.

1. 2. 3.

Jei kam įdomu, tai karalienės naudotas “Range” visai nesenai lyg ir buvo parduotas dar kartą (nors faktą dar reiktų kažkaip patikrinti), tik va press realeso apie tai turbūt nebus. Nors tokia, kad ir visiškai bereikšmė, naujiena turbūt būtų kokį 100 kartų įdomesnė nei pvz. šitas (paimta random).

Tai tiek.

1970 m. klasika ir naujasis 2010/2011 m. "Autobiography 40th" (gyvai diskai atrodo silpniau)

Tagged , , , , , , , , , , ,

2 thoughts on “HM

  1. skirtumas says:

    Tarasovui atsisegė klynas!!!!11 O čia tai geras!!!!Ą

    🙂

  2. Gregas says:

    Na nereikia taip “ratlankiai ne į temą, oda per mažai raudona…”. Viskas su tuo tanku normaliai, išskyrus kainą 🙂 Gyvai jis atrodo tikrai gerai, ir ratai (bent jau man) gerai žiūrisi. Aišku prifarširuotas ko reikia ir ko nereikia (pvz. tos 8 ar 10 kamerų visuose galuose tikrai perlenkia lazdą).

    P.S. Su Tarasovu linkas geras 🙂 Aukštuomenė lol 🙂

Comments are closed.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Skip to toolbar